+ Strona główna
+ Harmonogram
+ Tematyka
+ Formularz
+ Koszty
+ Galeria
+ Organizatorzy
+ Katedra ZJiŚ


V Ogólnopolska Konferencja

„Zrównoważony rozwój organizacji”

Karpacz, 16-18 czerwca 2014 r.


Szanowni Państwo.
Z przyjemnością informujemy, że zakończony został proces recenzji artykułów. Teraz są one poddawane korekcie językowej. Może się więc zdarzyć, że będziemy jeszcze Państwa prosić o zatwierdzenie poprawek językowych.

Planujemy, iż publikacja konferencyjna ukaże się w kwietniu 2015 (rok wydania: 2015) i będzie składała się z trzech tomów:
 • Zrównoważony rozwój organizacji - odpowiedzialne zarządzanie
  spis treści

 • Zrównoważony rozwój organizacji - aspekty społeczne
  spis treści

 • Zrównoważony rozwój organizacji - odpowiedzialność środowiskowa
  spis treści

Serdecznie pozdrawiamy
Redaktorzy
Zobacz zdjęcia z konferencji


W dniach 16-18 czerwca 2014 r. odbyła się V Ogólnopolska Konferencja z cyklu: Kryteria zarządzania jakością według Modelu Doskonałości, w ramach którego poszczególne sesje poświęcone są kolejnym kryteriom Modelu Doskonałości EFQM. W poprzednich latach odbyły się cztery konferencja z tego cyklu:

2006 r. - Przywództwo na rzecz doskonałości

2008 r. - Zarządzanie personelem jako kryterium doskonałości

2010 r. - Orientacja na klienta jako kryterium doskonałości

2012 r. - Orientacja na wyniki jako kryterium doskonałości


Podczas obrad skoncentrowano się na omówieniu zasady „Zapewnienie zrównoważonej przyszłości”, zgodnie z którą doskonałe organizacje mają pozytywny wpływ na otaczający je świat doskonaląc swoje wyniki i jednocześnie poprawiając warunki ekonomiczne, ekologiczne i społeczne w społecznościach, w których działają.
Podczas konferencji nawiązano do dwóch kryteriów Modelu Doskonałości EFQM, tj.:
 • „Partnerstwo i zasoby” (kryterium czwarte) - „doskonałe organizacje planują i zarządzają relacjami z partnerami zewnętrznymi i dostawcami (...) w celu wspierania strategii i polityk oraz zapewnienia efektywności procesów. Zapewniają również skuteczne zarządzanie swoim wpływem na środowisko i społeczeństwo”;
 • „Społeczeństwo – wyniki” (kryterium ósme) - doskonałe organizacje osiągają i utrzymują bardzo dobre wyniki, które spełniają lub przekraczają potrzeby i oczekiwania stron zainteresowanych w ramach społeczeństwa; a także do koncepcji zintegrowanej odpowiedzialności organizacji, łączącej odpowiedzialność ekologiczną, ekonomiczną, społeczną i etyczną.

Jednym z atutów konferencji była jej lokalizacja. Tym razem odbyła się ona w hotelu Artus w Karpaczu - przepięknym miejscu Karkonoszy.Organizacja Konferencji dofinansowana była ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiuwartość zadania 126 632,22 zł
wysokość dofinansowania 55 000 zł
forma dofinansowania dotacjaSerdecznie pozdrawiamy i łączymy wyrazy szacunku

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dr Piotr Rogala
Przewodniczący Rady Programowej, prof. zw. dr hab. Tadeusz Borys

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Katedra Zarządzania Jakością i Środowiskiem